شیر آلات کشویی
این شیرآلات دوحالت دارند یا به طور کامل بازهستند یا به طور کامل بسته این نوع از شیر آلات صنعتی هرگز به عنوان کنترل کننده جریان نباید مورد استفاده قرار بگیرند.چون در طی فرسایش می شوندودیگر کاربرد نخواهند داشت. از مزایای شیرهای کشویی به طور کلی به افت فشارکم ،ظرفیت بالا وفرسایش کم می توان اشاره کرد.
شیر آلات سوزنی
این نوع ولو سوزنی از جنس فولاد ضدزنگ از سری NLS-034 به صورت متراکم و جمع و جور ، دوطرفه با رزوه های ۴/۳ اینچ است . این ولو می تواند برای کنترل دقیق جریان گازها یا مایعات تمیز مورد استفاده قرار گیرد. این ولو دارای قطر داخلی اسمی ۶٫۴ میلی متر است. غلاف از جنس فولاد ضدزنگ ۳۱۶و آب بندی از PTFE ساخته می شود. حداکثر فشار ۳۰۰ bar و محدوده دمایی از ۲۰- تا حداکثر ۲۰۰ درجه سانتی گراد است. با توجه به متریال با کیفیت بالا و ساخت محکم ، این نوع ولو برای فشارهای بالا و مایعات تهاجمی مناسب است.
شیرآلات پروانه ای
فروش و قیمت انواع شیر های پروانه ای در برندهای اروپایی,آسیایی ,ایرانی با مناسبترین قیمت جهت کلیه مصارف صنعتی ,نفت و گاز و پتروشیمی ,کشاورزی و موارد مشابه در متریالهای چدنی ,فولادی ,استنلس استیل ,یو پی وی سی در سایزهای ۲ اینچ الی ۵۶ اینچ در انواع ویفری ,فلنجدار,گیربکسی و دستی .
شیر آلات توپی
شیر توپ: (Ball valve) نوعی شیر ربع-گرد است که عضو مسدودکننده جریان آن به صورت یک کره سوراخ دار است که حول یک محور عمودی نسبت به جهت جریان سیال دوران می‌نماید. وقتی سوراخ در راستای جریان قرار بگیرد شیر باز بوده و وقتی سوراخ عمود بر مسیر جریان قرار بگیرد شیر بسته می‌شود. وقتی دسته شیر در راستای مسیر قرار داشته باشد نشانگر باز بودن شیر و وقتی دسته آن عمود بر مسیر جریان باشد نشانگر بسته بودن شیر می‌باشد.
شیرآلات خودکار
چک ولو یا شیر یکطرفه یا شیر خودکار یا شیر خودکار دریچه ای یا شیر خودکار سوپاپی CHECK VALVE: همانگونه که از نام آن بر می آید شیری است که فقط از یک جهت اجازه جریان سیال را میدهد و در بسیاری موارد نظیر مصارف خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.
شیرآلات دیافراگمی
در بسیاری از صنایع همچون صنایع معدنی سیال موجود حاوی ذرات جامد می باشد و یا به عبارت دیگر سیال دوغابی شکل (Slurry) می باشد. در تمامی موارد ذکر شده استفاده از شیرهای صنعتی معمولی مناسب نمی باشد و به منظور عملکرد صحیح و قابل اطمینان سیستم از شیرهای دیافراگمی (diaphragm valve) استفاده می شود.
شیر آلات پنوماتیک
شیر کنترل توسط دروازه متغیر خود که همان نشیمنگاه و توپی میباشد جریان سیال عبوری را کنترل و در نتیجه در یک مدار بسته کنترل به خوبی میتواند موثر باشد. شیر خودکار هوایی برای کنترل دبی دما فشار و سطح مایع سیالات مورد استفاده قرار میگیرد.
شیرآلات خودکار
چک ولو یا شیر یکطرفه یا شیر خودکار یا شیر خودکار دریچه ای یا شیر خودکار سوپاپی CHECK VALVE: همانگونه که از نام آن بر می آید شیری است که فقط از یک جهت اجازه جریان سیال را میدهد و در بسیاری موارد نظیر مصارف خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.
شیر آلات هیدرولیک
شیر هیدرولیک یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین اجزای سیستم هیدرولیک می باشد و به عنوان یک جزء فرمان دهنده ی سیستم هیدرولیکی محسوب می شود.با شیرهای هیدرولیک می توان مسیر کرکت سیال تغییر داد (شیرهای دایرکشنال یا کنترل جهت)، دبی سیستم را کنترل کرد(شیرهای کنترل دبی یا فلو کنترل)، فشار سیستم هیدرولیکی را کنترل کرد( رلیف ولو یا کنترل فشار).اینها برجسته ترین وظایفی است که یک شیر هیدرولیکی می تواند انجام دهد. از ابعاد دیگر نیز می توان شیرهای هیدرولیکی را تفکیک کرد.