Swagelok

_

تاریخچه برند Swagelok آمریکا

 

در سال ۱۹۴۷ آقای FRED LENNON و CULL CRAWFORD شرکتی به نام CRAWFORD را در Cleveland, Ohio تاسیس کردند.

CRAWFORD را جهت تولید اتصالات Swagelok که دارای طراحی دو فرول بودند که موجب تغییر و قفل شدن آن در محل قرارگیری روی تیوب می شدند.

این شرکت با سرمایه اولیه ۵۰۰ دلار شروع به فعالیت نمود و نکته جالب اینجاست که FRED LENNON این مبلغ را به عنوان قرض از عموی همسرش دریافت کرده بود.

یک سال پس از تاسیس شرکت FRED LENNON سهام بیشتری از CRAWFORD خریداری نمود و شروع به گسترس تجارت خود نمود.

در سال ۱۹۴۹ آقای فرد اولین کارمند خود را استخدام نمود و کارگاه و اولین مرکز خدمات و فروش محصولات خود را در خیابان ۱۴۰ شرقی در کلیولند

را افتتاح کرد . البته در سال ۱۹۶۵ این کارگاه به SOLON , OHIO تغییر مکان داد.

مهمترین هدف فِرِد و همکارانش تولید محصولی با کیفیت و انجام خدمات با نهایت کیفیت بود.

همین هدف بزرگ موجب آن شد که پس از گذشت حدوداً ۷ دهه ، این برند به بالاترین کیفیت و اولین انتخاب مُهندسین تبدیل شد.

حضور Swagelok در جهان

‌شرکت SWAGELOK در سال ۱۹۶۹ به بازار اروپا ، در سال ۱۹۷۲ به بازار آسیا راه پیدا کرد.

در حال حاضر شبکه گسترده فروش و خدمات این برند حدودا به ۲۲۵ واحد میرسد که در ۷۰ کشور حضور دارند.

این برند شرایط فروش و سفارش گذاری خود را اینگونه بیان میکند :

 

تامین محصول مورد نیاز بنابر لیست درخواست خریدارامکان حضور در پروژهای خریدار جهت لیست برداری ، بررسی ، مشاوره و در نهایت تامین متریال مورد نیاز مشتریانجام مونتاژ ، پیش مونتاژ و پَک یونیت های مورنیاز

 

به صورت سفارشی و مطابق با استاندارد ها و نیاز پروژه به گونه ای که تنها کار لازم برای خریدار اتصال نهایی واحد مونتاژی در محل خود میباشد.

 

مهندسین برند Swagelok همیشه درحال بهبود و گسترش محصولات خود هستند به گونه ای که طی چندین سال فعالیت محصولات دچار تغییراتی ازنظر طراحی گردیدند.

 

تغییرات زیادی نیز در متالوژی محصولات و پروسه های مختلف تولید وجود داشته ، به طور مثال پروسه carburizing فرول ها یکی از مراحلی هستش که پس از سالها تجربه و تحقیق به مراحل تولید افزوده گردید

 

شعار FRED LENNON:

 

بهترین محصول را برای کمک به مشتریان به وجود آورید و بهترین کار را انجام دهید.

 

این کمپانی مطرح از ابتدا و بنیان بر کیفیت محصولات خود احترام به حقوق مشتری اصرار و توجه ویژه داشته است و این دیدگاه همچنان سرلوحه این شرکت می باشد.

 

گسترش تجارت و تولد برندهای زیر مجموعه با پیشرفت و گسترش کمپانی در طول دهه های ۱۹۵۰ الی ۱۹۶۰ تصمیم بر آن شد که آقای فرد سیاستی در پیش گیرند که یکی از آنها تاسیس چندین کارخانه مجزا تحت پرچم و هویت SWAGELOK بود.

 

و محصولات را با ظاهر و کیفیت مشابه کارخانه مادَر تولید کنند در ادامه به اختصار به آنها اشاره خواهیم کرد.

 

Cajon Company

 

این برند اولین شرکت زیرمجموعه تاسیس شده توسط مدیران شرکت swagelok هست و در سال ۱۹۵۴ تاسیس گردید.

 

محصولاتی که با این برند تولید میگردید بیشتر محصولات جدید کارخانه بود و به قصد نوآوری تاسیس گردید.

 

بیشترین محصولاتی که تولید این برند هستند شامل : Instrument Pipe Fitting , VCR Fitting , VCO Fitting , Medium Pressure Fittings , High Pressure Fittings و دیگر محصولات میباشد.

 

Nupro Company

 

با پیشرفت بسیار زیاد در بهره برداری از راکتورهای اتمی و انرژی حاصل از آن که به طور مرسوم انرژی هسته ای یا انرژی اتمی نامیده میشود و موجب توجه صنایع مختلف قرار گرفت.

 

به کمک این انرژی نیروگاه های تولید برق هسته ای بسیاری تاسیس شدند.

 

در کنار صنایع ای که از مشتقات اتمی به وجود آمدند ، احساس نیاز به محصولات تخصصی و مطابق استاندارد های مربوطه به این فیلد احساس میشد .

 

پس مدیران احساس نیاز به یک کمپانی جدید که به صورت تخصصی وظیفه تولید محصولات مورد نیاز ، مطابق با استانداردهای مربوط به این صنعت نمودند و در نتیجه این کمپانی در سال ۱۹۵۶ تاسیس گردید.

 

محصولات تولیدی در این کارخانه علاوه بر تخصص استاندارد های مورد تایید در صنعت هسته ای محصولاتی از قبیل انواع Check Valve , Filter , Relief Valves میباشد.

 

Whitey Company

 

این کمپانی در سال ۱۹۵۸ تاسیس و به جمع خانواده Swagelok پیوست در ابتدا این برند جهت تولیدات ابزار و زیر مجموعه های آن تاسیس گردید .

 

در حال حاضر بیشترین تولیدات این کمپانی شامل شیرآلات و بیشتر در زمینه Needle Valve , Ball Valve می باشد.

 

Sno-trik Company

 

این کمپانی در سال ۱۹۶۷ به جمع خانواده Swagelok پیوست زمینه تولید این کمپانی بیشتر شامل محصولات High Pressure و Medium Pressure میباشد.

 

Kenmac Limited

 

این کمپانی در سال ۲۰۰۳ به خانواده Swagelok پیوست و محصولاتی از قبیل

 

Piping Products

 

Refulator

 

Fluid System Products

 

High Pressure Needle Valve

 

DBB را در برنامه تولید دارد.

 

دو کمپانی Sno-trik و Kenmac همکارهای مشترکی با برندهای Hoke و دیگر برندهای مطرح دنیا دارند به گونه ای که محصولات نوآورانه و سفارشی تولید میکنند.

 

این مقاله گزیده و شرح و حالی از تاریخچه کمپانی Swagelok بود و موفقیت ها ، چالش ها ، تغییرات و پیشرفت های این کمپانی تنها به این گزیده خلاصه نمی گردد.