لوله درزدار
جهت انتقال مایعات و تولیدات پروفیل های قوطی ، ساختن مصنوعات و سازه فلزی استفاده می شود .جهت ساخت این لوله ها از ورق فولادی وجوشکاری استفاده می شود.لوله های درز دار معمولا به دوروش جوشکاری زیرپودری(SAW) وجوشکاری مقاومت الکتریکی (ERW)تولید می شوند.
لوله بی درز
برای زمینه های متنوع صنایع مانند گاز ، ساختن مخازن تحت فشار بالا در تاسیسات پالایشگاه ، نیروگاه ها و … از لوله های بی درز استفاده می شود. این لوله ها بااستفاده از شمش هابا مقطع توپرودایره ای وبانیروی حرارت وکشش توسط غلطک تولید میشوند. لوله های بدون درز معمولا تا قطر ۱۶اینچ ساخته می شوند.
لوله مانیسمان
لوله فولادی بدون درز در اصطلاح به لوله مانسمان یا سیم لس (seam-less) معروفند. در فرایند تولید این دسته از محصولات از روش جوش استفاده نمی شود. به این صورت که برای تولید از مقاطع فولادی اعم از شمش استفاده نموده و پس از حرارت و کشش و سایر فرایندها به لوله فولادی تبدیل می شود.
لوله کربن استیل
لوله‌ کربن استیل یکی از پر مصرف‌ترین تجهیزات مورد استفاده در خطوط انتقال گاز، آب، نفت، هوا در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، آبرسانی و… هستند.
لوله کربن استیل به ¬دلیل برخورداری از ویژگی سفتی، مقاومت، و چکش-‌خواری بیشتراوقات در بخش صنعتی کاربرد دارد.
لوله فولادی
این لوله ها از فولاد کربن ساخته و دارای قطری بزرگی می باشند و کاربرد آن در لوله کشی آب و فاضلاب بوده و در زیر خاک قرار می گیرند. در سال های اخیر تولید لوله های فولادی پیشرفت زیادی داشته است. لوله های فولادی دارای مقاومت بالا، مقاومت در برابر گرما و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار هستند. لوله های فولادی در دو نوع درزدار و بدون درز تقسیم می شوند.
لوله ۳۱۶ و۳۰۴
اولین شرایطی که برای لوله های استیل باید در نظر گرفته شوند و بسیار مهم میباشد نوع آلیاژ آن میباشد (لوله استیل ۳۰۴ ، لوله استیل ۳۱۶ و در کل لوله استیل نگیر یا لوله استیل بگیر) که در قیمت و میزان خوردگی و تحمل حرارت تاثیر بسزایی دارد. گروه ۳۰۰ که شامل لوله استیل ۳۲۱ و اکثر لوله استیل نسوز میباشد و آلیاژ ۳۰۴ و ۳۱۶ اصلی ترین گرید های آن هستند.